Stopień zaawansowania obiegu:


Zakup obiegu:
Cena za obieg: 200 punktów


Masz pytania lub uwagi?
Zadzwoń do nas:
Napisz e-mail z zapytaniem:

Obieg
procesu handlowego

Serwis eObiegiDokumentow.pl można uzupełnić o obieg procesu handlowego. Obieg zapewnia:
  • rejestrację procesu handlowego typowego dla systemu CRM
  • wielostopniowe mechanizmy akceptacji obiegu procesu handlowego
  • automatyzację procesu ofertowania, negocjacji i sprzedaży
  • zarejestrowanie i opisanie procesu handlowego w formie przejrzystego formularza
  • zwiększenie szansy sprzedaży przez skuteczne zarządzanie relacjami z klientem
  • zwrócenie uwagi na potrzeby klienta przez analizę przebiegu procesu handlowego
Prezentowany tutaj obieg jest dodatkiem do systemu obiegu dokumentów eObiegiDokumentow.pl. System ten jest serwisem pracującym w chmurze (ang. cloud computing). Serwis przeznaczony jest dla firm, które bez zakupu licencji oraz serwera chcą zautomatyzować u siebie obiegi dokumentów i usprawnić prace w firmy na przykład w zakresie obiegu reklmacji. Można również dokupić inne obiegi lub stworzyć nowe własne.Zobacz schemat

Graficzny schemat i prezentacja będa dostępne wkrótce.

Pamiętaj, że obieg jest przykładem i może być po wczytaniu dostosowany do sytuacji w firmie. Dostosować można zakres zabieranych informacji i sposób przebiegu dokumentu w firmie.

Dla nowych Użytkowników mamy specjalną promocję pomagającą zacząć pracę: pierwsze szkolenie z używania obiegu zgłoszenia w HELPDESK - GRATIS!

Dlaczego warto?

Skorzystaj z gotowego obiegu procesu handlowego aby zautomatyzować proces obiegu i zmniejszyć ilość czasu pracy związanego z przetwarzaniem relacji handlowych z klientami. Zastosowanie obiegu pozwoli zwiększyć uwagę na potrzeby klienta z jednoczesnym zachowaniem historii działań handlowych. Przygotowany obieg zapewnia pełną kontrolę wyznaczonych terminów dzięki wykorzystaniu systemu powiadomień. Przejrzysty, intuicyjny formularz i wykorzystany mechanizm akceptacji eliminują miejsca przestoju w procesie, prowadząc do obniżenia kosztów i zwiększając zadowolenie klienta. Prowadzenie ewidencji procesu handlowego odbywa się przez klasyfikację i nadanie unikatowego nr ID w systemie. Ewidencja umożliwia prowadzenie analiz skuteczności sprzedaży, ofertowania, aktywności i skuteczności biznesowej działów włączonych do tego obiegu.

Jak działa obieg?
Obieg reklamacji może być rozpoczęty przez pracownika lub przez klienta. Do dyspozycji klienta przygotowany jest formularz w panelu internetowym na stronę www. W pierwszej kolejności należy podać podstawowe dane firmy, dane kontaktowe, i szczegóły dotyczące zapytania. Na podstawie zebranych informacji ustalamy datę kontaktu z klientem lub podejmujemy odpowiednią decyzję dalszego postępowania i tak mamy do wyboru: Ponowny kontakt z klientem - odkładamy zdarzenie do wyznaczonego terminu w celu ponownego kontaktu, samo zdarzenie z kontaktu krótko opisujemy i załączamy do naszego obiegu. Po wykonaniu tych czynności możemy: (np. ustalić kolejny termin kontaktu z klientem , umówić się na prezentację, przygotować ofertę, lub zakończyć proces. ) Prezentację produktu klientowi - ustalamy termin prezentacji, zasoby do prezentacji i na podstawie uzyskanej zgody od przełożonego podejmujemy dalsze kroki: (np. ustalić kolejny termin kontaktu , przygotować dodatkową ofertę, lub zakończyć proces) Przygotowanie oferty dla klienta - wprowadzamy dane dotyczące oferty (ID, daty, itp), przekazujemy zdarzenie do akceptacji przez przełożonego, zdarzenie z wysłaną ofertę załączamy do obiegu. Po wykonaniu tych czynności możemy wybrać: (np. klient zaakceptował ofertę, ustalić kolejny termin kontaktu , przygotować kolejną ofertę, zakończyć proces). W przypadku akceptacji oferty przez klienta zdarzenie przekazywane jest do działu handlowego, który dokańcza proces sprzedaży. Zakończenie procesu - należy podać przyczynę zakończenia.

Przeczytaj więcej o eObiegiDokumentow.pl...

Jak to działa?

Ten obieg dokumentów dostarczany jest w postaci pliku XTF, który można zainstalować w systemie eObiegiDokumentow.pl jako gotowy predefiniowany obieg.

Aby wczytać obieg uruchom program kliencki serwisu eObiegiDokumentow.pl i przejdź do opcji z menu "Ustawienia/Szablony formluarzy użytkownik w obiegach dokumentów" i kliknij na klawisz paska menu „Nowy z pliku”. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami.

Po zainstalowaniu będziesz mógł ten obieg dostosować do wymagań Twojej firmy. Możesz zmienić pola w obiegu i sposób jego przechodzenia pomiędzy grupami osób (działami firmy) lub poszczególnymi osobami. Ponieważ praca z system eObiegiDokumentow.pl rozliczana jest za pomocą punktów to zainstalowanie obiegu powoduje pobranie ilości punktów określonej powyżej w sekcji „Zakup obiegu”.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego systemu eObiegiDokumentow.pl to zarejestruj się tworząc konto w serwisie dla Twojej firmy. Po rejestracji otrzymasz email z informacjami jak pobrać i zainstalować program kliencki potrzebny do pracy z serwisem.
Serwis działa jako chmura obliczeniowa (ang. cloud computing). Program łączy się przez Internet z serwerem eObiegiDokumentow.pl. Bazy danych i chmura umieszczona jest na serwerach TENVIRK Sp. z o.o. Dzięki temu nie ma potrzeby zakupu licencji i serwera, aby rozpocząć przygotowanie profesjonalnych obiegów dokumentów.

Program może być używany w sieci lokalnej jak i z dowolnego miejsca przez Internet. Z programu może korzystać dowolna ilość użytkowników w Twojej firmie.
Zobacz ogólne informacje o eObiegiDokumentow.pl...

Inne informacje